ikona objektyOBJEKTY

služby, kultura, zdravotnictví ...

ikona dopravaDOPRAVA

individuální a hromadná

ikona zelenZELEŇ

zahrady, parky,
stezky

ikona mapaMAPA

systém zobrazení objektů na mapě

CZ / EN

Kino Lucerna

Nepřístupný
Kontakty

Vodičkova 704/36
Praha 1

telefon +420 224216972

mobil +420 736431503

email  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
WEB 

Přístupnost objektů
Obtížný povrch NE Obtížný sklon NE Bezbariérový vstup hlavním vchodem NE Bezbariérový vstup bočním vchodem NE Schody ANO Točité schodiště NE Výtah běžný NE Plošina nebo výtah jen pro osoby s omezenou schopností pohybu NE Ližiny nebo rampa NE Úzké dveře nebo průjezdy ANO Přístupná toaleta NE Částečně přístupná toaleta NE Nepřístupná toaleta ANO

Vstup:

Objekt Paláce Lucerny je rozsáhlý domovní soubor se sítí pasáží. Částečně přístupná pasáž Lucerna spojuje ulici Vodičkova s ulicí Štěpánská. Pasáž je rozdělena schodištěm (celkem +10 schodů) na horní úroveň, odkud je přístup bez převýšení z ulice Štěpánská do Velkého sálu a kina Lucerna a na spodní úroveň z druhého směru z ulice Vodičkova, odkud je přístup bez převýšení do Lucerna Music baru. Další přístupy do pasáže Lucerna ze strany od Václavského náměstí a z pasáže U Nováků vedou do horní úrovně pasáže, a to pouze přes schodiště.

V horní úrovni pasáže je umístěna pokladna (pult výška 108 cm). Do samotného kina, které se nachází ve 2. patře, se vstupuje hlavním vchodem přes kavárnu Lucerna v 1. patře. Ke kavárně vede dominantní schodiště (+16, +2 schody). Vstupní dveře do kavárny jsou dvoukřídlé (hlavní křídlo šířka 90 cm, vedlejší křídlo šířka 70 cm), otevírají se mechanicky směrem ven.

Interiér:

V 1. patře je kavárna, vybavení tvoří mobilní stoly (výška 75 cm, podjezd výška 68 cm), k dispozici je šatna s pultem (výška 91 cm). Do 2. patra k horní úrovni sálu vede schodiště (+33 schodů) vlevo za kavárnou. Vedlejší vchod umožňující bezbariérový přístup není k dispozici. Do horní úrovně sálu vedou vstupní dvoukřídlé dveře (hlavní křídlo šířka 75 cm, vedlejší křídlo šířka 85 cm), otevírají se mechanicky směrem ven. V sále není vyhrazené místo pro umístění diváků na vozíku, podlaha sálu je ve sklonu (3 – 7%), viditelnost je možná z uličky z 5. a ze 4. řady.

Nově vybudovaný Malý sál kina Lucerna má přístup ještě dále schodištěm (+14 a +15 schodů) na úroveň balkónu hlavního kinosálu. Dvoje vstupní jednokřídlé dveře (šířka 88 cm) se otevírají směrem ven. Sál je stupňovitě uspořádán a prostor pro umístění vozíku je za vstupem vlevo před první řadou.

Výtah:

Výtah není k dispozici.

WC:

K dispozici je pouze nepřístupná toaleta.

Parkování:

Vyhrazené parkovací stání u objektu není k dispozici.

Poznámky:

Mapováno 4/2016.

Galerie:
Kino Lucerna   Kino Lucerna   Kino Lucerna   Kino Lucerna
Mapa